CESUR BİLGİSAYAR

** Özel Bilgisayarcınız **

Arşiv Eylül 2009

Internet Explorer Hata Veriyor !

Niye ? önce kendine bu soruyu sor. Durup dururken hata verir mi ? vermez tabiki. Sen tutar windows xp ile gelen internet explorer 6 kullanırsan ve hiçbir bakım yapmazsan, sürekli o site senin bu site benim gezersen tabiki hata verir. İnternet explorerin şuanda en son sürümü 8.0 Peki sen hangisini kullanıyorsun ? Ya da internet explorerden başka tarayıcı olduğundan bi habermisin ?

Bildigim tarayıcıları yazayım bari;

internet explorer, mozilla firefox, google chrome, opera, netscape, safari vs… bunların hepsi tarayıcı ismidir. Ve benim önerdiğim ise Mozilla Firefoxtur. Neden firefox; simgesi güzel diye degil tabiki. Hem güvenli, hem hızlı hem de binlerce eklenti ile dilediginiz gibi özelleştirilebiliyor.

Siz hala internet explorer kullanabilirsiniz 🙂 isteyenler de sitemizdeki Download bölümünden firefoxu indirip kullanabilirler.

Msn Sorunu (Guncellenememek)

msn guncelleme

Geciktirdiğim bir yazı oldu ama sonunda vakit bulabildim. Son birkaç gündür msn kullanıcıları zor anlar yaşadı. Kimisi hiç giremedi, kimisi güncelleme yapamadı, kimisi de bağlantı sorunları yaşadı. Aslında biz bu soruna pekte yabancı degiliz. Çünkü her sene 11 eylülde başlayan ve ortalama 1 hafta süren bir msn bakımı sözkonusu. Telaşa gerek yok yani. Bir de anlamadığım nokta microsoft msn 9 piyasaya süreli baya bir zaman olmasına ragmen halen msn 8 kullanan insanların olması. Yeniliklere neden kapalıyız ki ? Bu işin içinde oldugum için msn 9 betası ilk çıktıgı gün indirip denedim ve hoşuma gitti doğrusu. Üstelik yeni sürüme geçtikten sonra tekrar eski sürüm görünce bunu nasıl kullanmışız dedim kendi kendime.

Bilgisayar kullanmak internette chat sitelerinde dolaşmaktan, facebookta arkadaş aramaktan ibaret olmamalıdır. Eğer bilgisayarı kullanıyorsanız kullandıgınız yazılımları da iyi araştırmanız gerekiyor. Adam antivirüs diye nod32 yüklemiş. Fakat demo 30 günün sonunda program kırmızıya dönüşüyor ve sistemini korumuyor. Antivirüsüm var diye de güvendeyim sanıyor. Neyse asıl konumuz msn idi ve bari güncelleme linkini atayım da sizde son sürüme geçin.

Download