Gaziantep Bitmeyen Kartuş Yazıcı

Gaziantep’te bitmeyen kartuşlu yazıcıların satışını da biz yapmaktayız. Kartuşların çabuk bitmesinden ve çabuk bozulmasından şikayetçiyseniz bitmeyen kartuş tam size göre bir ürün.

BİTMEYEN KARTUŞLU YAZICI NEDİR?

İnkjet mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ince nodüllerinden kağıda direk olarak küçük mürekkep damlaları fışkırtma ilkesine göre çalışır. Bu işlem için püskürtme kartuşu kullanılmaktadır. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz sistem; yazıcının baskı görevini gören baskı kartuşlarına; tank sistemi bağlanarak takılan bir sistemdir. Tank sistemi, hortumlar ve kartuş bağlantıları yazıcıya zarar vermeyecek şekilde monte edilmiştir.

Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz tanklı sistem yazıcının dışında durur. Bu tanklar hortumlar vasıtasıyla yazıcı içindeki kartuşlara bağlanır. Her tankta yaklaşık 80 ile 100 ml arası değişen mürekkep bulunur. 4 tanklı bir bitmeyen kartuş sisteminde yaklaşık 400 ml mürekkep bulunmaktadır. Toplam 400 ml mürekkeple (%5 doluluk oranı ve Economy baskıya göre) ortalama 3000-5000 sayfa arası çıktı alınabilir. Bu sayede 1 sayfa a4 baskının mürekkep maliyeti 1 kuruş olmaktadır. (100 sayfa 1 TL)

Bitmeyen Kartuş sistemindeki mürekkep tankları şeffaftır. Kullanıcı tanklardaki mürekkep miktarını çok rahat takip edebilir ve mürekkep azaldıkça  tekrar tekrar ve kolayca mürekkep doldurulabilir. Mürekkep doldurmak su doldurmak kadar, çay doldurmak kadar çok basittir. Çok uzun süre mürekkep doldurmak zorunda kalmazsınız.

Bitmeyen kartuş sistemiyle baskı kalitesinde bir bozulma olmadan, %90’a varan oranlarda tasarruf sağlanmaktadır. Düşük maliyetlerle binlerce sayfa baskı alınabilir.

Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları; mürekkep bittikçe hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan mürekkep çeker. Bu sayede kartuşları mürekkeple besler. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz bu sisteme; Sürekli Besleme Sistemi de denilmektedir.


DİKKAT EDİLMESİ GELEKENLER NELERDİR?

1- Mürekkep depoları yazıcı ile aynı seviyede durmalıdır. Yazıcıdan yüksek seviyeye konulursa tüm mürekkep yazıcı içindeki “atık haznesine” dolacaktır. Yazıcıdan daha aşağı seviyeye konursa mürekkep çekmez ve yazdırmaz.

2- Mürekkep doldurma işlemini tanklardaki büyük tıpayı açarak yapınız. (İki tıpalı tanklarda dolum yaparken, küçük tıpa kapalı, büyük tıpa açık olmalı, Yazdırma yaparken ise ; küçükler açık büyük tıpalar kapalı olmalı)

3- Yazıcının üstüne ataç, iğne, bozuk para gibi; yazıcının içine kaçabilecek cisimler koymayınız. Bu cisimler kağıt alma haznesine kaçarsa, kağıt almaz ve çıkarmak da çok kolay olmaz.

4- Yazıcı içindeki baskı kartuşlarının ağız kısmı çok hassastır. Bu kısma sert cisimlerle dokunmayınız. Aksi taktirde bozulabilir ve yazdırma yapmaz.

5- Mürekkep seviyeleri bilgisayar yada yazıcı üzerinden takip edilemez. Tankların dışından mürekkep seviyelerini gözlemleyebilirsiniz. Mürekkeplerin tamamen bitmemesine dikkat etmelisiniz. Mürekkep tamamen biterse hortumlarda çok fazla hava boşluğu oluşur ve mürekkep akışını keser. Mürekkepler tamamen bitmeden mürekkep doldurmaya dikkat ediniz.

6- Yazıcının baskı yoğunluğuna göre yaklaşık 50 ile 150 sayfa arasında çıktı aldıktan sonra “B” ve “C” ışıkları yanacak ve ekrana “Mürekkep Bitti” uyarısı gelecektir. Bu uyarı; yazıcı içerisinde bulunan kartuşların içindeki mürekkebin bittiği anlamına gelmektedir. Yapmanız gereken; yazıcı üzerinde bulunan kırmızı renkli (daire içindeki ters üçgen) tuşa 10 sn. basılı tutmaktır. “B” ve “C” ışıkları yanmaya devam etse bile, yazıcınız eskisi gibi yazdırmaya devam edecektir.

7- www.bitmeyenkartus.com.tr de satışını yaptığımız mürekkep markalarını kullanmaya dikkat ediniz. Farklı mürekkep kullanmanız yazıcı kartuşlarınıza yada yazıcınıza zarar verir ve ömrünü kızaltır.

8- Yazıcınızın kutusunu, kitapçığını, driver cd’sini ve beraberinde gelen aparatları saklayınız. Arıza durumunda kargo için bunlar gerekecektir. Kendi kutusunda kargolanmayan yazıcılarda hasar oluşabilir. Buna dikkat ediniz.

9- Yazıcınızı açıp kapatırken direkt fişten çıkarmayınız. Mutlaka ON düğmesine basarak kapatıp açmalısınız.

10- Yazıcınızı arıza durumunda firmamıza kargolamanız gerektiğinde, kendi kutusuna koyarak ve tanklardaki tüm tıpaları kapatarak göndermelisiniz. Kargonuzu Yurtiçi kargo ile “karşı ödemeli” olarak gönderdiğinizde, gelen ürünün kargosunu biz ödüyoruz. Geri dönen ürünün kargo ücretini sizin ödemeniz gerekmektedir.

11- Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda “mürekkep atık haznesi” vardır. Bu hazne çok fazla çıktı alındığında, yada çok fazla kafa temizleme yaptığınızda dolacak ve “Emici Dolu” yada “Pad Hatası” verecektir. Bitmeyen kartuş sistemindeki mürekkep tanklarını yazıcıdan daha yüksek yere konursa da, mürekkep bu bölmeye dolacaktır. Bu hatayı verdiğinde yazıcı çıktı almanıza engel olacaktır. Lütfen bunlara dikkat ediniz


GARANTİ ŞARTLARI :

1- Ürünlere yapılan servislerimiz dışındaki müdaheleler, ürünlerin garanti dışında kalmasına neden olur.

2- Yazıcılar 2 yıl, baskı kafa yada kartuşları 3 ay garantilidir.

3- Bitmeyen kartuş yada kolay dolan kartuşlarda farklı mürekkep kullanıldığında ürünler garanti dışı kalır.

4- Bakım ve onarım için gelen ürünlerin Yurtiçi kargo ile gönderilmesi halinde;  gelen kargo ücreti firmamıza, geri dönüşte kargo ücreti kullanıcıya aittir.

5- Yazıcının verdiği “Emici dolu” hatası garanti kapsamı dışındadır ve ücrete tabidir. Bu hata çok fazla baskı alındığında yada çok fazla kafa temizleme yapıldığında vermektedir.

6- Ürünler arıza için firmamıza kargolandığında mutlaka kendi kutusunda gönderilmelidir. (Kutusu deforme olmuş, tankları akma yapmış yada farklı bir kutuda gönderilmiş ve zarar görmüş ürünler kargodan teslim alınmayacaktır.)

7- Teknik servisimize ulaşan arızalı ürünler en geç 3 gün içerisinde geri kargolanmaktadır. Arızalı ürünler için 3 gün sonunda sizden olumlu yada olumsuz haber gelmemişse ürün yada ürünler size (haber verilmeksizin) geri kargolanacaktır..

8- Ürünler arıza için firmamıza kargolandığında mutlaka firmamızın düzenlediği fatura yada garanti belgesi ile gönderilmelidir. (garanti belgesi yada faturası ile gönderilmeyen ürünler kargodan teslim alınmayacaktır.)

9- Bakım için gönderilen yazıcıların tanklarındaki tıpaların mutlaka kapatılması ve çok iyi bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Tank tıpaları kapatılmadan gönderilmesi halinde; mürekkepler yazıcı içine akar ve yazıcının anakartına zarar verir. Bu sebeple yazıcınız kullanılmaz hale gelir ve garanti dışı kalır.

 

10- Yazıcı ve bitmeyen kartuş sisteminin garanti süresi, fatura tarihinden itibaren 2 yıl, Baskı kartuş ve kafalarının garanti süresi ise 3 aydır.

 

Fakat yazıcı içindeki baskı kartuşları “Sarf Malzeme” olarak tanımlanır ve garanti kapsamı dışında olmasına rağmen firmamız; (yazıcı ile birlikte satın aldığınızda) baskı kartuş ve baskı kafalarına aşağıdaki şekilde garanti vermektedir.

 

Canon IP yazıcılarda   3.000 sayfa

MP     “             3.000 sayfa

MG     “             3.000 sayfa

MX     “             3.000 sayfa

 

Epson SX      “             1.000 sayfa

BX      “             5.000 sayfa

PX      “           10.000 sayfa

B        “           15.000 sayfa

 

HP       Pro      “           10.000 sayfa

 

 

Baskı kafa ömrü nedir?

Tüm yazıcılarda belli bir baskı ömrü vardır. Bu baskı sayısına ulaşıldığına kafalar tamamen tıkanır ve kesinlikle baskı yapmaz. Yazıcı modeline göre bu sayı değişiklik gösterir. Uygun mürekkep ve sağlıklı kullanımla bu süreyi çok daha fazla uzatmak mümkündür. Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, firmamızın garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

Gaziantep Kartuş Toner Dolumu

Profesyonel malzemelerle kartuş ve toner dolumumuz başlamıştır.

Ayrıca her türlü kartuş ve toneri bizden temin edebilirsiniz.

Cesur Bilgisayar “Özel Bilgisayarcınız”

 

Internetten Yasal Mp3

Internet üzerinde kendinizi özgür mü sanıyorsunu ? Bir kez daha düşünün… Özellikle de mp3 indirirken. Birçoğunuz mp3 indirme işlemini limewire, ares, bearshare gibi programlardan yapıyorsunuz. Bu programlar ise takip altında tutuluyor ve buralardan indirdiginiz bir mp3 için birkaç yıl sonra milyarlarca lira ceza yemeniz mümkün. !

Ayrıca bu tarz programlar üzerinden yayılan o kadar çok virüs var ki bunlar bilgisayara zarar vermekle kalmıyor tüm bilgilerinizi kaybetmenize bile neden oluyor.

Korsan müzik indirmek ile birinin evine girip kasasındaki parayı çalmak aynıdır. İkisi de hırsızlıktır.  Peki nasıl yapacagım ?

Mp3 indirdiginize göre bir internet bağlantınız var demektir. Cesur Bilgisayar olarak sizlere yasal müzige giden yolları aktaracagız.

Bu yollar hem güvenli hem de yasaldır.

Şimdi sizlere benim de en çok kullandıgım 3 yöntemi anlatıcam…

1- Online Müzik dinleyin… ttnet müzik, avea müzik ve mynetin ücretsiz hizmeti olan kavun.com sitelerinden istediginiz müzigi online olarak istediginiz yerden dinleyebilirsiniz…

2- Yok bana dinleme yetmez ben indirmekte istiyorum derseniz sizi ttnet müzik sitesine gönderiyorum. İster dinleyin ister indirin. Yasal mp3 sizin olsun. 🙂 Ya da şarkı başına çok düşük ücretlerle müzik indirebileceginiz yasal portallarda yok degil.

3-internette izlediginiz bir videoyu indirip mp3 yapın. En güzel ve sorunsuz yöntem budur. Tamamen yasaldır. Bunun için mozilla firefoxun clipta eklentisini öneriyorum. Youtubeden videoları bunla indirebilirsiniz. Format Factory yazılımıyla da bu videoları mp3 formatına çevirebilir mp3 çalarınızda, winampınızda aracınızda ve her yerde yasal olarak dinleyebilirsiniz.

Cesur Bilgisayar

LimeWirenin Sonu olabilir…

New York’ta toplanan mahkeme telif hakları savunucularını bir kez daha sevindiren bir karara imza atmak üzereler. Çünkü en popülerP2P dosya paylaşım sistemlerinden biri olarak kabul edilen LimeWire aleyhine açılan mahkemeyi kaybetmek üzere. 2006 yılında açılan davanın tamamlanması ise tam 4 yıldır devam ediyor. Davayı açan RIAA, LimeWire‘ın müzik dosyalarının yasa dışı şekilde paylaşılmasına aracılık ettiği için sistemin sakıncalı olduğunu ve kapatılması gerektiğini iddia etmişti.

Her ne kadar LimeWire bu iddialara itiraz etmiş ve örnek olarak da halen kapatılmamış diğer P2P dosya paylaşım sistemlerini göstermiş olsa da, RIAA‘nın avukatları ele geçirdikleri çok önemli bazı belgeleri mahkemeye sunduktan sonra davanın seyri de değişti.

RIAA‘nın avukatlarının sunduğu belgeler, henüz LimeWire‘ın kurulma aşamasında bulunduğu 2000 – 2002 yılı arasında kurucuların e-posta yazışmalarını kapsıyor ve bu yazışmalarda kurucuların iş planı olarak; yasa dışı dosya paylaşımı yapmak isteyecek olan insanların büyük ilgi gösterecekleri bir sistem hazırlamayı hedeflemiş oldukları açıkça görünüyor. Bu belgeler ışığındaLimeWire‘ın hemen hemen hiç şansı kalmadı.

Şu anda merak edilen LimeWire verilecek ceza. RIAA, paylaşılan şarkı başına 150 bin dolar talep ederek davaya başlamıştı ama böyle bir hesabın altında LimeWire’ın kalkması pek mümkün görünmüyor. Bu da, popüler yazılımın yolun sonuna geldiği şeklinde yorumlanıyor…

Kaynak


Msn Sorunu (Guncellenememek)

msn guncelleme

Geciktirdiğim bir yazı oldu ama sonunda vakit bulabildim. Son birkaç gündür msn kullanıcıları zor anlar yaşadı. Kimisi hiç giremedi, kimisi güncelleme yapamadı, kimisi de bağlantı sorunları yaşadı. Aslında biz bu soruna pekte yabancı degiliz. Çünkü her sene 11 eylülde başlayan ve ortalama 1 hafta süren bir msn bakımı sözkonusu. Telaşa gerek yok yani. Bir de anlamadığım nokta microsoft msn 9 piyasaya süreli baya bir zaman olmasına ragmen halen msn 8 kullanan insanların olması. Yeniliklere neden kapalıyız ki ? Bu işin içinde oldugum için msn 9 betası ilk çıktıgı gün indirip denedim ve hoşuma gitti doğrusu. Üstelik yeni sürüme geçtikten sonra tekrar eski sürüm görünce bunu nasıl kullanmışız dedim kendi kendime.

Bilgisayar kullanmak internette chat sitelerinde dolaşmaktan, facebookta arkadaş aramaktan ibaret olmamalıdır. Eğer bilgisayarı kullanıyorsanız kullandıgınız yazılımları da iyi araştırmanız gerekiyor. Adam antivirüs diye nod32 yüklemiş. Fakat demo 30 günün sonunda program kırmızıya dönüşüyor ve sistemini korumuyor. Antivirüsüm var diye de güvendeyim sanıyor. Neyse asıl konumuz msn idi ve bari güncelleme linkini atayım da sizde son sürüme geçin.

Download

Sitemiz Guncellenmistir…

Dün itibari ile sitemiz tepeden tırnağa değişmiştir. Hazır sistemlerden biri olan wordpress sistemiyle daha güncel ve daha güvenli hizmet sunacağımıza inanıyoruz.  Sitemiz sürekli olarak güncellenmeye devam edecektir…

Cesur Bilgisayar

 

Youtube’a Buyuk Ofke

İnternet’in en büyük video paylaşım sitesi YouTube, yakında kanal sayfalarının yeni haliyle hizmette olacak. Aylardır test edilen yeni dizilim hizmete girecek girmesine de, kullanıcılar alıştıkları eski tasarımı kullanmaya devam etmek istiyor. YouTube kullanıcıları kendilerine bir seçenek sunulmasını istiyorlar. Google ise yeni tasarımın çok faydalı olacağını, geçişin mutlaka yapılacağını belirtiyor. 15 Temmuz’da olacak büyük geçişi Google blog’unda duyurdu.

YouTube kullanıcıları Google’ın ısrarı karşısında on binlerce olumsuz yorum bıraktılar. 300 sayfanın üzerinde yorum birikti. Bu olay aslında Facebook’un yüzünü değiştirmesinde de yaşanmıştı. Test süresince her iki arayüzü de deneme şansı bulan kullanıcılardan eski arayüzü kullanmaya devam etmek isteyenler yok sayılmıştı. Bu olay üzerine kullanıcılar resmen ayaklanmış, kampanyalar başlatmıştı. YouTube kullanıcılarından büyük bir grup da siteyi 10 Temmuz’dan, 14 Temmuz’a kadar kullanmayıp karartma uygulama kararı aldılar.