Gaziantep Yazılım / E-Ticaret / Toplu Sms / Anaokulu Programı / Nakliye Programı

Gaziantep E-Ticaret Sistemi

Gelişen internet teknolojilerine bağlı olarak ürün satışlarının internete taşınması kaçınılmaz olmuş ve e-ticaret günümüzde firmalar için çok önemli bir olgu olmuştur.

Gaziantep Toplu Sms Sistemi

Cep telefonu ve internet insanlara ulaşmak için en ideal yollardır. Bu ikisini bir araya getiren Toplu Sms Panelimiz müşteri ve firma arasında hızlı ve ekonomik bir iletişim köprüsü kurmaktadır. İnternete bağlı olduğunuz her noktadan kolayca müşterilerinize sms gönderebilirsiniz.

Anaokulu Otomasyonu

Anaokulu ve kreşlerin ihtiyaçlarını herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan bulut sistemimiz üzerinden karşılayan Anaokulu Programı, entegre tüm modülleriyle kurumunuzun yönetimini kolaylaştırmanın yanında kurumsal bir kimlik de kazandırmaktadır.

Öğrenci kayıtlarından ödemelere, fatura kesiminden cari kartlara, personel modülüne ve randevulara kadar bir çok modül sunmaktadır. Tüm modüller birbiriyle tam uyumlu çalışmaktadır. Anaokulu yazılımında kullanıcı hatası, kontrolü, tekrar tekrar veri girişi ortadan kalkar. Herşey hızlı, sağlam ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Tüm raporlarınızı tek bir tık ile oluşturup, yazdırabilirsiniz .Öğrenci Bilgilerinizi detaylı olarak saklayabilir ve takip edebilirsiniz. Aynı zamanda kapı ekran kontrolleri ve kartlı sistem sayesinde öğrencinin güvenliği sağlanmaktadır.

  • Her öğrenci için ödeme planı çıkarıp sonradan ödediği tutarları da kayıt altına alarak tek ekranda borç ve ödenen tutarları görün.
  • Sınıfları oluşturun, ve sınıf listelerine çok kolay ulaşın.
  • Organizasyon işlemlerinde sınıfları organizasyona ekleyin ve müşteriyi borçlandırın.
  • Çoklu kullanıcı tanımlayarak istediğiniz kullanıcıya istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.
  • Öğrenci kayıt, organizasyon ve cari hesap gibi alanlarda sistematik bir yapı oluşturulmuştur.
  • Uygulama ile öğrenci, veli bilgileri, personel işlemleri, yemek listeniz, servis takibi, ön muhasebe işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz
  • Okula gelen yada okulda velilerle yapılan telefon görüşmelerinin kaydının tutulması
  • Hatırlatıcı, (Ödeme, Doğum Günü, Etkinlik vb)
  • Aylık yemek listesinin takibi

Nakliye Otomasyonu

Hedef kitle olarak Nakliye sektörü için geliştirilmiş, firma, muhasebe ve nakliye kayıtlarını birlikte tutabilen, internet üzerinden kullanılabilen, kapsamlı ve kolay kullanımlı bir otomasyondur. Gelişen ve değişen dünyada, Bilgi Teknolojileri’ndeki engellenemez, gelişim sonucu oluşan yoğun rekabetin yaygınlaştığı günümüzde, sektörün dinamik yapısı, pazardaki ürünlerin çeşitliliği, müşteri arzlarının artması birçok sektörde olduğu gibi nakliyede de yazılımın öneminin artmasına neden olmuştur. Bugün, kapsamlı tedarik zinciri çözümleri tasarlamak, oluşturmak ve işletmek için, işletmelerimizde kayıtlarımızı tutabilen güvenli ve uygun maliyetli programlar kullanmak iş gücümüzün ve performansımızın artmasına sebep olur.  Nakliye Programı bunun için tasarlanmış, hızlı, kullanışlı, güvenilir ve uygun maliyetli bir otomasyondur.

Gaziantep Yazılım Hizmetleri

Bilgisayar kullanıyorsak, program da kullanıyoruz. Kimi iş için, kimi hobi için…

Biz de bu yazılımların kurulumları noktasında size destek olmak isteriz…

Lütfen bizimle İletişime geçin…

İletişim için tıkla

Gaziantep Laptop Tamiri

Tüm elektronik cihazlar gibi laptoplar da sonsuza kadar çalışmayacaktır ve bir noktada arıza verecektir. Biz 2006 yılından bu yana Laptop’daki sorunlarınıza çözümler getiriyoruz…

Laptobun ekranı mı kırıldı?

Laptobun klavyesine çay mı döktünüz?

Laptop açılmıyo mu?

Laptopunuzun şarj girişi mi kırıldı?

Laptobunuzun harddiski mi arızalandı?

Laptobunuz yavaş mı çalışıyor?

Laptobunuzun rame mi ihtiyacı var?

Laptobunuz donuyor mu?

Laptobunuz aşırı mı ısınıyor?

Sorunlarınızı piyasa fiyatının altına tamir ettirmek için lütfen bizimle iletişim kurunuz. Orjinal, faturalı ve Garantili parça kullanıyoruz.

Cesur Bilgisayar – Kdv Hesaplama Programı

Küçük, portatif ve her an elinizin altında bulunacak bu programla Kdv hesaplamak çok kolay.

Kdv oranı varsayılan olarak %18 olarak ayarlanmıştır.

Siz tutarı girin. Eğer Kdv hariç butonuna basarsanız, Toplam’da tutarın kdv dahil fiyatını görürsünüz.

Eğer Kdv Dahil butonuna basarsanız, Toplam’da tutarın kdv hariç fiyatını görürsünüz.

Ayrıca Merkez Bankasından anlık döviz kurlarını da ekrana getirsin. (internet gerekiyor)

 

İndirmek için tıklayın.

Gaziantep Ev Studyosu Kurma

İnsanların Ev studyosu kurma konusunda bayaa sıkıntı yaşadığı doğrudur. Gaziantep’de gerek bu konudaki bilgi eksikliği gerekse de studyo ekipmanlarının pahalı olması çoğu insanı bu işe başlamadan soğutuyor. Burada en az bütçe ile en iyi studyoyu kurmayı anlatacağım. Örnek video ile de konuyu pekiştireceğim.

Öncelikle bize neler lazım?

1- Çalışan bir bilgisayar
2- Condenser Mikrofon
3- Ses Mikseri
4- Ses kayıt programı

Gelelim bütçeye… Ben kendi kullandığım ürünlerin modelini ve 2016 Ocak ayı fiyatlarını yazacağım.

1- Stagg Cm-5050 Condenser Mikrofon >> 150 tl
2- Osawa F100 Mikser >> 300 tl
3- Her 2 ucu üçlü Mikrodon kablosu ve Streo Kablo >> 25 tl

Dikkat ederseniz buraya kadar ses kartından bahsetmedim. Bilgisayarınızdaki on board ses kartı yeterli. Çünkü Mikser var. Bilgisayarımızın ses kartını güncelledikten sonra Mikserimizi resimdeki gibi ayarlıyoruz.

mikser

Tüm mikser bağlantılarını resimdeki gibi yaptıktan sonra bilgisayarımıza bir ses kayıt programı yüklüyoruz. Ben bu iş için ücretsiz olan Audio City kullanıyorum. Hem türkçe hem de kullanımı çok basit. Birçok efekt seçeneği de var. Audio City işinizi görecektir.

Kayda başlayabilirsiniz. 🙂

Yukarıdaki ekipmanlarla yaptığım örnek bir ses kaydı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz…

Gaziantep Tablet ve Laptop Servisi

Tablet bilgisayarların yaygınlaşmasıyla bu alanda da hizmet anlayışımızı geliştirerek sürdürme kararı aldık.

Marka bağımsız olarak Tablet bilgisayarların güncellenmesi,

Android sistemlerin Formatlanması,

Tabletlere oyun ve uygulama yüklenmesi ve tablet bilgisayar aksesuar satışlarıyla da hizmetinizdeyiz.

——————–
Laptoplarda ise Aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz ;

Laptop Klavye Değişimi
Laptop Ekran Panel Değişimi
Laptop Harddisk Değişimi
Laptop Ram Değişimi
Laptop Menteşe Değişimi
Laptop Isınma Sorunları Çözümleri
Laptop Fan Değişimi
Laptop Chipset Tamiri
Laptop Şarj Aletleri Satışı
Ve Tüm Laptop Parçaları Teminiyle

2006’dan beri Gaziantep’te Hizmet vermekteyiz.

Cesur Bilgisayar “Özel Bilgisayarcınız”

 

Gaziantep Bitmeyen Kartuş Yazıcı

Gaziantep’te bitmeyen kartuşlu yazıcıların satışını da biz yapmaktayız. Kartuşların çabuk bitmesinden ve çabuk bozulmasından şikayetçiyseniz bitmeyen kartuş tam size göre bir ürün.

BİTMEYEN KARTUŞLU YAZICI NEDİR?

İnkjet mürekkep püskürtmeli yazıcılar, ince nodüllerinden kağıda direk olarak küçük mürekkep damlaları fışkırtma ilkesine göre çalışır. Bu işlem için püskürtme kartuşu kullanılmaktadır. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz sistem; yazıcının baskı görevini gören baskı kartuşlarına; tank sistemi bağlanarak takılan bir sistemdir. Tank sistemi, hortumlar ve kartuş bağlantıları yazıcıya zarar vermeyecek şekilde monte edilmiştir.

Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz tanklı sistem yazıcının dışında durur. Bu tanklar hortumlar vasıtasıyla yazıcı içindeki kartuşlara bağlanır. Her tankta yaklaşık 80 ile 100 ml arası değişen mürekkep bulunur. 4 tanklı bir bitmeyen kartuş sisteminde yaklaşık 400 ml mürekkep bulunmaktadır. Toplam 400 ml mürekkeple (%5 doluluk oranı ve Economy baskıya göre) ortalama 3000-5000 sayfa arası çıktı alınabilir. Bu sayede 1 sayfa a4 baskının mürekkep maliyeti 1 kuruş olmaktadır. (100 sayfa 1 TL)

Bitmeyen Kartuş sistemindeki mürekkep tankları şeffaftır. Kullanıcı tanklardaki mürekkep miktarını çok rahat takip edebilir ve mürekkep azaldıkça  tekrar tekrar ve kolayca mürekkep doldurulabilir. Mürekkep doldurmak su doldurmak kadar, çay doldurmak kadar çok basittir. Çok uzun süre mürekkep doldurmak zorunda kalmazsınız.

Bitmeyen kartuş sistemiyle baskı kalitesinde bir bozulma olmadan, %90’a varan oranlarda tasarruf sağlanmaktadır. Düşük maliyetlerle binlerce sayfa baskı alınabilir.

Yazıcı içindeki püskürtme kartuşları; mürekkep bittikçe hortumlar vasıtasıyla bu tanklardan mürekkep çeker. Bu sayede kartuşları mürekkeple besler. Bitmeyen Kartuş Sistemi dediğimiz bu sisteme; Sürekli Besleme Sistemi de denilmektedir.


DİKKAT EDİLMESİ GELEKENLER NELERDİR?

1- Mürekkep depoları yazıcı ile aynı seviyede durmalıdır. Yazıcıdan yüksek seviyeye konulursa tüm mürekkep yazıcı içindeki “atık haznesine” dolacaktır. Yazıcıdan daha aşağı seviyeye konursa mürekkep çekmez ve yazdırmaz.

2- Mürekkep doldurma işlemini tanklardaki büyük tıpayı açarak yapınız. (İki tıpalı tanklarda dolum yaparken, küçük tıpa kapalı, büyük tıpa açık olmalı, Yazdırma yaparken ise ; küçükler açık büyük tıpalar kapalı olmalı)

3- Yazıcının üstüne ataç, iğne, bozuk para gibi; yazıcının içine kaçabilecek cisimler koymayınız. Bu cisimler kağıt alma haznesine kaçarsa, kağıt almaz ve çıkarmak da çok kolay olmaz.

4- Yazıcı içindeki baskı kartuşlarının ağız kısmı çok hassastır. Bu kısma sert cisimlerle dokunmayınız. Aksi taktirde bozulabilir ve yazdırma yapmaz.

5- Mürekkep seviyeleri bilgisayar yada yazıcı üzerinden takip edilemez. Tankların dışından mürekkep seviyelerini gözlemleyebilirsiniz. Mürekkeplerin tamamen bitmemesine dikkat etmelisiniz. Mürekkep tamamen biterse hortumlarda çok fazla hava boşluğu oluşur ve mürekkep akışını keser. Mürekkepler tamamen bitmeden mürekkep doldurmaya dikkat ediniz.

6- Yazıcının baskı yoğunluğuna göre yaklaşık 50 ile 150 sayfa arasında çıktı aldıktan sonra “B” ve “C” ışıkları yanacak ve ekrana “Mürekkep Bitti” uyarısı gelecektir. Bu uyarı; yazıcı içerisinde bulunan kartuşların içindeki mürekkebin bittiği anlamına gelmektedir. Yapmanız gereken; yazıcı üzerinde bulunan kırmızı renkli (daire içindeki ters üçgen) tuşa 10 sn. basılı tutmaktır. “B” ve “C” ışıkları yanmaya devam etse bile, yazıcınız eskisi gibi yazdırmaya devam edecektir.

7- www.bitmeyenkartus.com.tr de satışını yaptığımız mürekkep markalarını kullanmaya dikkat ediniz. Farklı mürekkep kullanmanız yazıcı kartuşlarınıza yada yazıcınıza zarar verir ve ömrünü kızaltır.

8- Yazıcınızın kutusunu, kitapçığını, driver cd’sini ve beraberinde gelen aparatları saklayınız. Arıza durumunda kargo için bunlar gerekecektir. Kendi kutusunda kargolanmayan yazıcılarda hasar oluşabilir. Buna dikkat ediniz.

9- Yazıcınızı açıp kapatırken direkt fişten çıkarmayınız. Mutlaka ON düğmesine basarak kapatıp açmalısınız.

10- Yazıcınızı arıza durumunda firmamıza kargolamanız gerektiğinde, kendi kutusuna koyarak ve tanklardaki tüm tıpaları kapatarak göndermelisiniz. Kargonuzu Yurtiçi kargo ile “karşı ödemeli” olarak gönderdiğinizde, gelen ürünün kargosunu biz ödüyoruz. Geri dönen ürünün kargo ücretini sizin ödemeniz gerekmektedir.

11- Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda “mürekkep atık haznesi” vardır. Bu hazne çok fazla çıktı alındığında, yada çok fazla kafa temizleme yaptığınızda dolacak ve “Emici Dolu” yada “Pad Hatası” verecektir. Bitmeyen kartuş sistemindeki mürekkep tanklarını yazıcıdan daha yüksek yere konursa da, mürekkep bu bölmeye dolacaktır. Bu hatayı verdiğinde yazıcı çıktı almanıza engel olacaktır. Lütfen bunlara dikkat ediniz


GARANTİ ŞARTLARI :

1- Ürünlere yapılan servislerimiz dışındaki müdaheleler, ürünlerin garanti dışında kalmasına neden olur.

2- Yazıcılar 2 yıl, baskı kafa yada kartuşları 3 ay garantilidir.

3- Bitmeyen kartuş yada kolay dolan kartuşlarda farklı mürekkep kullanıldığında ürünler garanti dışı kalır.

4- Bakım ve onarım için gelen ürünlerin Yurtiçi kargo ile gönderilmesi halinde;  gelen kargo ücreti firmamıza, geri dönüşte kargo ücreti kullanıcıya aittir.

5- Yazıcının verdiği “Emici dolu” hatası garanti kapsamı dışındadır ve ücrete tabidir. Bu hata çok fazla baskı alındığında yada çok fazla kafa temizleme yapıldığında vermektedir.

6- Ürünler arıza için firmamıza kargolandığında mutlaka kendi kutusunda gönderilmelidir. (Kutusu deforme olmuş, tankları akma yapmış yada farklı bir kutuda gönderilmiş ve zarar görmüş ürünler kargodan teslim alınmayacaktır.)

7- Teknik servisimize ulaşan arızalı ürünler en geç 3 gün içerisinde geri kargolanmaktadır. Arızalı ürünler için 3 gün sonunda sizden olumlu yada olumsuz haber gelmemişse ürün yada ürünler size (haber verilmeksizin) geri kargolanacaktır..

8- Ürünler arıza için firmamıza kargolandığında mutlaka firmamızın düzenlediği fatura yada garanti belgesi ile gönderilmelidir. (garanti belgesi yada faturası ile gönderilmeyen ürünler kargodan teslim alınmayacaktır.)

9- Bakım için gönderilen yazıcıların tanklarındaki tıpaların mutlaka kapatılması ve çok iyi bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Tank tıpaları kapatılmadan gönderilmesi halinde; mürekkepler yazıcı içine akar ve yazıcının anakartına zarar verir. Bu sebeple yazıcınız kullanılmaz hale gelir ve garanti dışı kalır.

 

10- Yazıcı ve bitmeyen kartuş sisteminin garanti süresi, fatura tarihinden itibaren 2 yıl, Baskı kartuş ve kafalarının garanti süresi ise 3 aydır.

 

Fakat yazıcı içindeki baskı kartuşları “Sarf Malzeme” olarak tanımlanır ve garanti kapsamı dışında olmasına rağmen firmamız; (yazıcı ile birlikte satın aldığınızda) baskı kartuş ve baskı kafalarına aşağıdaki şekilde garanti vermektedir.

 

Canon IP yazıcılarda   3.000 sayfa

MP     “             3.000 sayfa

MG     “             3.000 sayfa

MX     “             3.000 sayfa

 

Epson SX      “             1.000 sayfa

BX      “             5.000 sayfa

PX      “           10.000 sayfa

B        “           15.000 sayfa

 

HP       Pro      “           10.000 sayfa

 

 

Baskı kafa ömrü nedir?

Tüm yazıcılarda belli bir baskı ömrü vardır. Bu baskı sayısına ulaşıldığına kafalar tamamen tıkanır ve kesinlikle baskı yapmaz. Yazıcı modeline göre bu sayı değişiklik gösterir. Uygun mürekkep ve sağlıklı kullanımla bu süreyi çok daha fazla uzatmak mümkündür. Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, firmamızın garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

Gaziantep Veri Kurtarma Merkezi

Yanlışlıkla bilgilerinizi mi sildiniz ?

Ya da Format atarken verilerinize bir şey mi oldu?

Harddiskinizde Bad Sectör mü var ?

Cesur Bilgisayar olarak bilgilerinizi %50 ihtimalle kurtarmayı vaad ediyoruz.

Lütfen bizimle iletişime geçin…

Gaziantep Kartuş Toner Dolumu

Profesyonel malzemelerle kartuş ve toner dolumumuz başlamıştır.

Ayrıca her türlü kartuş ve toneri bizden temin edebilirsiniz.

Cesur Bilgisayar “Özel Bilgisayarcınız”

 

Online Alışveriş, Ticaret ve Rekabet

İnternetin yaygın olarak kullanılmasıyla alışverişler bile sanal ortamdan yapılmaya başlandı.

Her ne kadar güzel bir gelişme olsa da insanlar burada da rekabetin ve ticaretin afedersiniz cılkını çıkarıyor.

Ben bilgisayar satışı yapan ve teknik servis hizmeti veren bir firmayım. Toptancılar ve Tedarikci firmalarla çalışıyorum. Fiyatlarım ise

piyasa fiyatında. Hatta büyük tekno marketlerin fiyatından daha da uygun fiyatlarım var.

Fakat internet öyle mi ? Hayır değil.

2000 tl değerindeki iphone 4 telefonu googlede aradığınızda 1000 tl lik fiyatlara bile görebiliyorsunuz. Peki bu nasıl oluyor ? Fiyatlar arasındaki

uçurumun sebepleri ne? Buradan ürünler almak doğru mu ? İşte bu makalede bu konuyu ele almak istiyorum.

İnternette bir ürün aradığınızda en ucuzdan pahalıya kadar listeleyen siteler var. Akakce.com, cimri.com, ucuzu.com…. gibi.

Hep beraber bir deneme yapalım. Ürünümüz bir yazıcı olsun.

Brother Marka HL-2130 modelli lazer bir yazıcı

Bu ürünün bugünkü dolar kuruna göre tedarikçi firmadan bana gelişi tl bazında 163 TL

Piyasadaki satış fiyatı da ortalama 200 tl. Yani siz bu yazıcıyı 200 tl’ye alırsanız kazıklanmış olmazsınız. Üstelik tüm garanti ve ürünlerle
ilgili sunulan hizmetlerden de ücretsiz faydalanırsınız.

Googlede arayalım bakalım fiyatlar ne durumda…

Evett cimri.com bizleri karşılıyor. 🙂

Aynı yazıcıya ait toplam 12 mağazada 12 farklı fiyat bulduk. Fiyatlar

153 tl’den başlıyor. 162 tl 165 tl, 170 tl 180 tl 200 tl 250 tl diye devam ediyor.

Benim alış fiyatım 163 tl. idi… işte film burada kopuyor. 153 tl’ye satan adam nasıl satıyor ? nasıl kar ediyor ? nasıl geçiniyor. ? ürünü ne kadara alıyor da bu kadar ucuza satıyor. Piyasa fiyatı 200 tl olan bir ürünü 153 tl ye satmak nasıl oluyor ? görelim.

işin tuhaf tarafı yazıcıyı 180 tl’ye alan bir müşteri internetten fiyat ararken kazıklandığını düşünüyor.

Hayır kazıklanmadınız. ! Hatta Piyasa fiyatının bile altına aldınız. O yüzden sorun etmenize gerek yok.

Peki İnternet üzerindeki Fiyatlarda nasıl bu kadar uçurum olabiliyor ?

Olası Nedenlerini Sıralamak İstiyorum:

1- Ürün ülkeye kaçak yollarla girmiş olabilir. (garanti olmaz, hizmet alamazsınız, güncelleme yapamazsınız vs…)
2- Satışı yapan kişi toplu alım yapmış ve 1 tl kar ile satıyor olabilir. (sürümden kazanma mantığı)
3- Tamamen alıcıların kafasını karıştırmak için uygun fiyat yazmışda olabilir. (Böyleleri sipariş yaptığınızda temin edilemiyor diyorlar.)
4- Elinde stok fazlası kalan ürünü elinden çıkarmak için zararına satıyor olabilir.
5- Bir ürünü maliyetine satayım, müşteri çekeyim diğer ürünlerden nasılsa kazanırım diyenler olabilir.
6- Site güncel olmayabilir. (dolar kuru artmış olabilir, fiyat yükselmiş olabilir. Fakat sitede halen eski fiyat gösteriliyor olabilir. )

Olası nedenler bunlardır.

Peki Ne yapmamız gerekiyor ?

* Sabit ve işini bilen gerçek bir bilgisayarcınız olsun. (Öyle piyasada format atmasını bilenlerden değil. Mümkünse üniversite mezunu ya da lise mezunu tekniker, teknisyen ya da mühendis olsun.)

* Bir teknoloji ürünü almadan önce bilgisayarcınıza mutlaka danışın. (nasıl ki hasta olduğunuzda ilaç için doktorunuza danışıyorsanız…)

* Marka takıntınızı üzerinizden atın. (Fiyat ve Performansa Yönelin.) Yani uygun fiyatlı performansı yüksek cihazlara

* İnternetteki her ürüne güvenmeyin ve güvenilir sitelerden arama yapın. Örneğin hepsiburada, vatanbilgisayar gibi siteler faturalı ürünler sunan güvenilir alışveriş sayfalarıdır.

Cesur GÜRSEL